دانلود پروژه و مقاله

» پاورپوینت نظریه و اجزای آن

پاورپوینت نظریه و اجزای آن ۶ آذر ۱۳۹۶

پاورپوینت نظریه و اجزای آن دسته: مطالعات خانواده
بازدید: ۱ بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۳۸۰ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۴۵

پاورپوینت نظریه و اجزای آن شامل ۴۵ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

پاورپوینت نظریه و اجزای آن

پاورپوینت نظریه و اجزای آن شامل ۴۵ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

نظریه ها ارکان اساسی علوم را تشکیل می دهند، زیرا تمام تفسیرها و تحلیل های ما از پدیده های طبیعی و اجتماعی در قالب نظریه ها صورت می گیرد. بدون ذهن مسلح به نظریه، قادر به درک علمی از جهان پیرامون خود نیستیم. نظریه به داده ها و مشاهدات هر فرد نظم، ترتیب و میدان دید می دهد.

تعریف نظریه

فرداینگلیس نظریه را لذت تبدیل ماحصلِ صرف تجربه به الگوها و صورت بندی های دارای معنا، و هدف از نظریه پردازی را «درک کردن» می داند. وی می نویسد: «نظریه پردازی یعنی گرد هم آوردن تکه ها و قطعات زیادی از تجارب و رویدادها به گونه ای که الگوی آن ها را مشاهده کنیم؛ و احتمالاً درکِ زنجیره ی علل یا به زبان دیگر، درک این که مردم برای آن چه انجام داده اند چه دلایلی دارند»

«نظریه را می توان نوعی عدسی به شمار آورد که وقتی از درون آن نگاه می کنیم، این امکان را فراهم می آورد تا آن چه را در جریان است، به روشنی مشاهده کنیم. یا ممکن است نظریه را چارچوبی به شمار آورد که موضوعات در درون آن به نظم آورده می شوند و بین عناصر و اجزا رابطه برقرار می شود. بدین ترتیب، نظریه وار صحبت کردن یعنی صحبت کردن با هدف درک چیزی. نظریه، خالق درک جدیدی است و بدین خاطر خالقِ نوع جدیدی از دانش است که به نوبه ی خود، اقدام جدید را امکان پذیر می سازد»

کوین ویلیامز در تعریف نظریه می نویسد: «نظریه بخشی از کوشش محققان برای قابل فهم کردنِ رویدادهایی است که پیرامون آن ها جریان دارد. هدف نظریه، تشریح

و کمک به درک و تفسیر پدیده ها و ارائه ی رهنمودهایی است تا نشان دهد که چرا چنین پدیده هایی به شیوه هایی خاص اتفاق می افتد»

وی توسعه ی نظریه ها، مفاهیم و چشم اندازها را برای درک و فهم رسانه ها ضروری می داند. در تعریفی دیگر، استیفن لیتل جان  نظریه را تلاش در جهتِ توصیف، تبیین و تفسیر یک تجربه، پدیده و رویداد تعریف می کند.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

تعریف نظریه

دو کلیت لیتل جان درباره ی نظریه

دو اصل نظریه ها

نقش مفاهیم

نقشها و کاربردهای نظریه

فواید و کاربردهای نظریه از دید اسکیدمور

چهار کاربرد نظریه از دید لیتل جان

پایان

عنوان : نظریه و اجزای آن

فرمت : پاورپوینت

حجم : ۳۸۴ کیلوبایت

تعداد صفحات : ۴۵

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت نظریه و اجزای آن

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت نظریه و اجزای آن , پاورپوینت نظریه و اجزای آن , دانلود پاورپوینت نظریه و اجزای آن , پاورپوینت رایگان نظریه و اجزای آن , پاورپوینت ماهیت و مفاهیم تئوری , پاورپوینت تئوری بروکراسی , پاورپوینت نظریه چیست , پاورپوینت تئوری چیست , پاورپوینت تعریف نظریه چیست , پاورپوینت مفهوم نظریه چیست , دانلود نظریه و اجزای آن , نظریه و اجزای آن , تحقیق نظریه و اجزای آن , پروژه نظریه و اجزای آن , دا

منبع مطلب : http://powerpoint.filenab.com/product-91325-nazariye.aspx

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 11952 پست

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها